0216 336 25 52

Toefl Hazırlık Kursu

SINAVLARA HAZIRLIK

Toefl Hazırlık Kursu


TOEFL anadili İngilizce olmayan kişilerin İngilizce yeterlilik düzeylerini ölçmek için yapılan, merkezi ABD de bulunan, özel ve kar amacı gütmeyen bir kurum olan ETS’nin (Educational Testing Service) yaptığı bir testtir.  Öncelikli olarak İngilizce eğitim veren kolejler ve üniversiteler tarafından, bunlara ek olarak da resmi kurumlar, işletmeler, şirketler ve burs programları tarafından da istenebilir. 

 

TOEFL gerçek akademik hayatta iletişim kurmayı sağlayabilmek için gerekli olan becerileri ölçmek için hazırlanmıştır.  Gireceğiniz üniversite ortamında sizden anadili İngilizce olan öğrenciler ve profesörlerle iletişimi rahatça kurabilmeniz, fikirlerinizi doğru ve etkili bir şekilde belirtebilmeniz, ders dinlerken ya da araştırma yaparken zorlanmamanız, rahatlıkla akademik çalışmaları yürütebilmeniz, kolayca e-mail yazmanız beklenecektir.  Tüm bunları kolaylıkla yapabilecek durumda olduğunuzu ancak TOEFL’da başarılı bir puan alarak kanıtlayabilirsiniz.
 
TOEFL iki versiyonu olan bir testtir: Hem yazılı olarak (PBT) hem de bilgisayardan (IBT) alınabilir.  Her iki versiyonun da içerikleri aynıdır, dört bölümden oluşurlar:  Reading, listening, speaking ve writing.  Testin tamamı aşağıdaki sırayla ve bir gün içinde alınır. 
Bölüm
Soru Sayısı
Süre
Puan
Reading
3-5 pasaj, herbirinden 12-14 soru
60 – 100 dak
0 – 30
Listening
4-6 konuşma, herbirinden 6 soru
2-3 diyalog, herbirinden 5 soru
60 – 90 dak
0 – 30
Ara                  5 dak
 
Speaking
6 görev: 2 bağımsız ve 4 entegre *
20 dak
0 – 30
Writing
1 entegre *
1 bağımsız
20 dak
30 dak
0 – 30
* Entegre Görev
oku, dinle sonra cevap olarak konuş/yaz dinle ve cevap olarak konuş
TOEFL önceden belirlenmiş tarihlerde yılda 30-40 kez yapılan bir sınavdır.  Geçerliliği iki yıl olsa da skorunu yükseltmek isteyen öğrenci testi tekrar alabilir.
 
TOEFL IBT’ye English Campus ile hazırlanmanın avantajları
 • TOEFL IBT öğrencilerin çalışmalarında başarı göstermeleri gereken becerilerini ölçmek üzere tasarlandığı için, sınava bu becerileri geliştirmenin en iyi yolu olan dört beceriye odaklanan özellikle konuşmaya- bir programla hazırlanmaktır.

 • English Campus etkinliği kanıtlanmış CLT Metodu® ile TOEFL IBT’de ölçülecek dört beceriye de olması gerektiği gibi doğal bir sistemle öğrencileri hazırlayarak onların kısa sürede gelişmelerini sağlar

 • TOEFL’a sadece bilgisayar ortamında hazırlanmak yeterli değildir, çünkü gerçek sınavda öğrencilerden soruları birkaç saniyede cevaplamaları  beklenir.  English Campus TOEFL programında sınavın kurallarını birebir uygulayarak yaptığı deneme  testleriyle öğrencilerini saniyelerle yarışacak şekilde sınava hazırlar.

 
Bir sonraki Şubemizi nerede görmek istersiniz ?

 • Özel Günyıl Yabancı Dil Kursu
 • Ösym Kpds ve Üds
 • Oxford
 • Europass
 • ielts
 • Toefl
 • macmıllan
 • yds

Sizi Aramamızı ister misiniz ?

0216 336 25 52

2014 Copyright English Campus Tüm Hakları Sakldır. Google+
Web Tasarım, İnternet Site Tasarımı, Web Yazılım